• yangın merdiveni

  15.
  Türkiye'de bazı hastanelerde, iş yerlerinde, yurtlarda insanlar geceleri çıkıp sohbet ediyor sigara içiyor öpüşüyor vs diye kapısı kilitli tutulan merdiven. Yangın çıkmadan hemen önce görevlinin içini bir sıkıntı basmasıın ardından gelip kapıyı açması bence de en güvenli yöntem. Öteki türlü de ne öyle muck muck obusuyolar anca
  ... turkuaz haykiris
 • kulak tıkacı

  9.
  Yatakta yuvarlanırken ipinin çıkardığı haşır huşur sesler dışarıdan gelen gürültüden daha yüksek ses çıkarıyormuş gibi duyulduğu için pek de işe yaramayan zımbırtı. Hem merak ediyorum ben, ben uyurken insanların ne konuştuğunu hakkımda bir şeyler söyleyip söylemediğini. ille bir gürültü rahatsız edecekse insanların konuşmasını dinliiim ehehe.
  ... turkuaz haykiris
 • anın görüntüsü

  42451.
  H.
  anın görüntüsür.
  5 ... turkuaz haykiris
 • cinsel ilişkiyi gözünde büyüten toplum

  4.
  Cinsel ilişkiyi gözünde büyüten insanlar başlık sahibinin söylediği gibi cinsel ilişki için evlenmeyi bekleyen insanlar değildir. Kendisini kocasına saklayan karısına saklayan insanlar da değildir.

  Hepimiz biliyoruz ki cinsel ilişkiyi gözünde büyütenler seks yapmak için her boku yiyebilecek, her kılığa bürünüp her numarayı yapabilecek, karşısındaki insanı türlü vaatlerle kandırabilecek olan orospu çocuklarıdır. Bunlar için seksten önemli şey yoktur, karşısındaki insanın düşünceleri umrunda değildir tek düşündüğü benimle yatağa girecek mi girmeyecek mi? Budur.

  Seks yapmak öyle hayatını kaplamıştır ki karşısındaki kadının nasıl biri olduğu bile bir süre sonra önemini yitirir. Duyguları düşünceleri hissettikleri arzuları önemsizleşir. Tek düşündüğü şey sekstir.

  Ama tabiki de daha sonra 25-30 yıl boyunca kimseyle birlikte olmamış, kendisini sakınmış, karısına saklamış ilk cinselliği onunla, evlendigi gece yaşamak için durmuş adama bunun altına 18 yaş altını ver yatar diye sallar:d

  En değerli varlığınızı kurban isteseler oğlunuzu değil sikinizi, seks hayatınızı etmeniz gerekir amk. Ama biz büyütüyoruz cinsel ilişkiyi.
  2 -2 ... turkuaz haykiris
 • bir kadının yaşamındaki en önemli iki şey

  17.
  Bir erkek olarak bir kadının yaşamındaki en önemli iki şeyi tabiki de bilmiyorum.
  Ama benim yaşamımdaki en önemli iki şeyden biri, bir kadının yaşamındaki en önemli iki şeyden biri olmamdır.
  Bu yüzden umarım evleneceğim kadının hayatındaki en önemli iki şeyden biri ben olurum:p

  ikincisinin de çocuklarımız olduğunu düşünsene:d sonra bu erkekler neden şiirlerde bu kadınları tanrıya benzetiyor.
  ... turkuaz haykiris
 • kasım süleymani

  106.
  Hala dirilmemiş olan iranlı komutan. Başlığını görünce dirildi sandım ama dirilmemis hayret, Normalde öldükten üç ay sonra dirilmesi gerekirdi. iran'ın bile tadı tuzu kaçtı be sözlük.
  1 ... turkuaz haykiris
 • ters lale

  16.
  Bir zamanlar Doğu ve güney doğu illerinde yetişirken artık sadece Hakkari ve çevresinde yetişen bitki. Sabahları çiy taneleciklerini göbeğinden aşağı doğru inci tanesi gibi akıttığı için ağlayan lale de demişler adına.
  Laleyken, ters laleyken değil de ağlayınca ağlayan lale olunca kutsal kabul edilmiş yöre halkı tarafından.
  2 ... turkuaz haykiris
 • göz kapağından göz kırparken çıkan ses

  3.
  Bizim üst kat komşumuz Cemile teyzeye kip kip Cemile derlerdi sürekli gözlerini kırptığı için. Ama kendisi çirkindi belki güzel genç bir hanım olsa adı da arzu olsa Kıps;) arzu derlerdi.
  1 ... turkuaz haykiris
 • petibör bisküvi

  17.
  (bkz: püskevit)
  Çilek reçeli ile yenir, arasına lokum dürülüp yenir, iki püsküt arasına Sarelle sürülüp yenir, çaya batırılıp yenir, pudinge batırılıp yenir, pastası yapılır öyle yenir, kırılıp ufalanir bardakta tatlı yapılıp yenir.
  Bir kendi başına yenmez. Yazık günah lan buna. Kimse onu olduğu gibi kabul etmiyor. ille parçalanmasını istiyorlar.
  2 ... turkuaz haykiris
 • torku

  638.
  Favorimo keki favorim değildir, Gofretleri favorimdir. Bisküvisi de favorim değildir ama zorla yediriyorlar. Sanırım tsk ile bir anlaşma yapmış kendisi askerin gofreti torkudan artık. Keşke keki torkudan olmasaydı. Favorimo favori olmayı bırak yenecek bir kek değil çünkü. Otobüste verseler soverdim. Askerde verdiklerinde sövemiyorum. Şaka şaka sövüyorum ama komutanların haberi olmuyor. Çünkü devletin verdiği yemeği yememek bile suçmuş.
  Biz yemek yemeyeceğimiz zaman bile o yemek sırasını bekleyip yemekhanenin ön kapısından girip arka kapısından çıkıyorduk.
  Zaten aradan beş dakka geçmeden de yemek yiyenler çıkıyordu ehehe. Çünkü hemen bitiyo:)
  1 -1 ... turkuaz haykiris
 • sikerim böyle hayatı deyip sikememek

  20.
  Hatta hayatın boyle biraz şakayı kaka yapması ve olanların olması.
  Ananı skm hayat.
  -1 ... turkuaz haykiris
 • sözlük ben uyuyorum sende geçe kalma

  6.
  Yorumlara mesajlara filan cevap veremezsem kusura bakma sözlük. Uykuya kalıyorum. Sende çok geç kalma
  1 -1 ... turkuaz haykiris
 • fuat saka

  77.
  Şair bereli adam. He bereli.
  Adam balıkçı beresi takıyor buram buram sanatçı görünüyor ben askeri kar maskesi takıyorum onun altında bile Rizeli balıkçılara benziyorum.
  Her gece uyumadan önce berelerine şiir mi okuyorsun Fuat Saka?
  ... turkuaz haykiris
 • çaycı hüseyin

  97.
  Arkadaşlar napıyorsunuz öldü sandım.
  Yani tamam siz yine öldü diye yazmışsınız da ölmemiş. Oh.
  ... turkuaz haykiris
 • uludağa gelince afallayan ekşici

  1.
  Bir köşeye çekip abi nasihati verilmesi gereken eksicidir.
  Bak aslanım biz burda tanım manım girmeyiz. Bir takım komiklikler şakalar yapıp sevdiğimiz hanımı etkilemeye çalışırız. Sakin tanım manım girip ortamın havasını bozma ağzına sicarız senin. Kimi açık oyladigina da dikkat et gormiiiim adını sağda solda diye ufak bir gözdağı ile canim ulumuzla oryantasyon çalışması yaptırılmasi Gereken eksicidir.

  Yoksa sağda solda ayh çöplük orası az daha götümü elliyorlardi diye entry giriyor bunlar.

  Deli midir nedir
  1 -1 ... turkuaz haykiris
 • namussuz akşamlar

  7.
  Aa ne güzel şarkı.
  1 ... turkuaz haykiris
 • her şeyin çok pahalı olması

  48.
  Doğduğum günden beri hissettiğim gerçek, ya da ben doğduğum günden beri fakirim diyeceğim de yok canım o kadar da değildir. Elbet ara sıra zengin olmuşumdur da yine her şey çok pahalıdır. Yoksa düşünsene 25 senedir hep fakirim, intihar sebebi valla.

  Hemencecik şuraya da bir her şey pahalu çok pahalu videosu bırakayım.
  https://youtu.be/Sbm2vqDzFtc
  Asiye sen de otları ezme he ( buraya bilerek asiye yazıyorum ki sevdiceğim videoyu izlesin ehehe çünkü çok keyifli video)
  1 ... turkuaz haykiris
 • the lost symbol

  111.
  ''yukarıdaki aşağıdakine, aşağıdaki yukarıdakine benzer''
  Cennete benzeyen dünyada her biri tanrı olan insanlar. Bir insanın bir tanrıdan tek farkı insanın ilahi bir
  varlık olduğunu unutmasıdır diyor Peter solomon'a bir gün bir bilge. Unuttuğu bilgiyi insana fısıldayacak olan kelimeler ise Amerikayı çember içinde çemberlerle kuran masonlar tarafından saklanmıştır. Yerini gösteren harita ise canlı bir piramidin sahip olduğu semboller.

  Simgebilim profesörü Robert langdon'un son 10 saati 600 sayfalık bir kitap oluyor. Sürükleyici, merak uyandıran bir kitap; merakımı gidermek için bir haftada okuyup bitirmiş olsam da hala sorularımın cevaplarını alamadım. Amerika ve masonlar hakkında ne kadar araştırma yaparsam yapayım muhtemelen yine de merakım dinmeyecek.
  Halbuki kelimeler tanrılaştıracak insanı
  -1 ... turkuaz haykiris
 • nasıl olsa karantinadayım diye bıyık bırakan kız

  8.
  Aaaa öyle yapan kızlar da mı varmış aaaa:dddd
  1 ... turkuaz haykiris
 • sincap olmak

  2.
  Bir sincap değildik ama biz de bir fıstıkın peşinden az koşmadık. iyi biliriz sincap olmayı.
  1 ... turkuaz haykiris
 • yeni şeyler getiriyorum