• hapsolmak

  3.
  Çocukluğumdan beri ağır bir bedene sahip oldum ve bedenimden daha ağır gelen bir utanma/çekinme duygusu taşıdım durdum.
  Bazı zamanlar ruhum koşmak, bağırmak, zıplamak, toprağın üzerinde yuvarlanmak, yere yatıp gökyüzüne bakmak, yere yatıp yüzümü toprağa gömmek, insanlarla hayvanlarla boğuşmak; köpekler gibi eğlenmek oynamak istiyordu. Ama sanki bedenimin içine hapsolduğu için bir türlü bunları gerçekleştiremiyordu .

  Öyle bir yerdeyim ki bağırmayana deli diyorlar, üzerindeki takım elbise değil diye çamur üzerinde süründürüp koşturuyorlar. Yatın kalkın sürünün haddi hesabı yok. Allah için 25 yaşında adamım, yemek yemek için girdiğimiz çadırda yemeği beklerken çocuklar gibi boğuşuyoruz da zaman zaman.

  Ama öyle bir sıkışmış hissediyorum ki kendimi, öyle bir hapis hissediyorum ki asıl özgürlüğün sevdiklerimin yaninda olduğundan başka bir şey düşünemiyorum.

  hapsolmak
  En güzel havaları, en güzel bulutları, en güzel dağları her şeyi tüm görüntüyü bozan teller var.
  -1 ... turkuaz haykiris
 • çay bardağındaki rakı

  9.
  Çay bardağına koyulmuş rakının bari edebiyatını yapmayın aq. Adamların rakı bardağı yok olum demek ki ne samimisi, rakı bardağı çok pahalı. Mesela kadehler de çok pahalı. Napıyor hükümet içki bardaklarına da mı ekstra vergi alıyor aq
  1 -1 ... turkuaz haykiris
 • uzun süre entry girmeyen yazar

  19.
  Kendi kendine konuşan; yakışıklı, komik bi çocuk vardı nerelerde yahu o? bayadır görünmüyor ortalıkta.
  -1 ... turkuaz haykiris
 • paskalya

  73.
  Rengârenk yumurtalar, tatlı çörekler, heyecanlı ve minik hristiyanlar.
  Askerdeyken kaçırdığım ilk bayram.
  Kaçıracağım bjr hristiyan bayramı, iki Musevi bayramı, iki Müslüman bayramı ve dört tane milli bayram daha var.
  Halbuki Tugayda albay da yok neden böyle ki Allah Allah. Adam mı öldürdüm acaba
  1 ... turkuaz haykiris
 • tommy vercetti

  167.
  Uzun bir süre kaldığı hapishaneden çıkınca gidecek hiçbir yeri olmadığı için bir köylüsünün de tavsiyesi ile vice şehrine çalışmaya gelen bir gurbet kuşu.
  Şeref ekmek bulamazken serefsiz budu
  götürdükce ciger aneysi yüreği kanamistir ve kötü yola düşmüştür.
  En son pizzaları keyif için satın alıp çöpe atarken görüldü.
  ... turkuaz haykiris
 • sözlük yazarlarının çocukluk fotoğrafları

  1001.
  sözlük yazarlarının çocukluk fotoğrafları
  Yine bir takım nazlanmalar, gülmeler, poz vermeler, işveler-cilveler filan işte.
  1 ... turkuaz haykiris
 • yeni bir dünya kuruluyor

  10.
  Yeni bir dünya düzeninin kurulacağını yıllardır biliyorduk. 80li 90lı yıllarda orta yaşlarını yaşayan sıradan insanların bile 2000li yıllara karşı öngörüleri beklentileri tahminleri vardı. Teknoloji hızla ilerlemeye devam etti, internet her evi örümcek ağı gibi sardı, insanların yerini robotlar almaya başladı, en ufak işler bile yazılımlar aracılığı ile yapılmaya başlandı ki bu her sistemin sızılabilir ve yönetilebilir olması demek. Dünya değişiyor, yeni bir dünya kuruluyor istesek de istemesek de ama yine de insanoğlu istenen bu yeni dünya düzeninin önünde bir engeldi.

  Yeni bir çağ başlatıp adına milenyum demek istiyorlar, evet bir geçiş dönemi olacak her çağda olduğu gibi ama bu çağın insanları o geçiş dönemini bir türlü tamamlayamadı. insanlar kendi kendine kurulacak yeni dünya düzenine ayak uydurmuyor hala içgüdüleri ile duyguları ile hareket ediyorlardı. Onlara göre ilkel insanlar gibi.

  Ve salgın. zayıf insanların ölmesi gençlerin ve güçlü olanların yaşaması. Yaşayan insanların ise sosyal mesafe ile birbirinden ayrılması. insanların öpüşmek tokalaşmak sarılmak birbirine dayanmak gibi şeyleri bırakması; yeni insanlarla gerçek hayatta tanışmanın bitmesi. insanların kalplerinin soğuması. Bütün gün izole bir şekilde üretime destek veren, boş zamanlarını teknolojik cihazlar ile dolduran, robotlaşmış insanlar.
  Zaman geçecek aylar yıllar geçecek.
  Demolition Man filminde 90li yıllarda dondurulan ve 2032'de çözülen Sylvester Stallone'nin uyandığı hayata doğru gidiyoruz adım adım.

  insanlar bulaşıcı hastalıkların çok yoğun olmasından dolayı birbiri ile sevişmiyor seks yapmıyor hiçbir sıvı paylaşımına girmiyor bir çeşit sanal seks yapıyordu. Üremek istediklerindeyse alınan sperm bir dizi testten geçerek tüp bebek işlemi için hazır hale getiriliyordu.

  Bütün insanlar bir şekilde çiplerle takip ediliyor, suç işleyenler yerin altında bir arada tutularak öteki insanlardan izole ediliyordu. Herkes çalışma/üretme odaklıydı. Hastalıklardan dolayı insanlar arası paylaşım sıfıra yakındı. Her şey bir makine gibi işliyordu.

  Kuzey Kore korona virüs salgınının en başarılı şekilde engellendiği ülkelerden birisi. Alınan önlemlerden birisi de hastalık taşıyan insanların ve hastalık şüphesi taşıyan ya da hasta olduğunu düşünen insanlarin bir sisteme kaydedilmesi/sisteme girerek hasta olduğumu düşünüyorum butonuna basması ve bütün insanların telefonlarından bakarak o insanların konumunu görüp ondan uzak kalmaya çalışması.

  Film gibi günler yaşanıyor.
  1 ... turkuaz haykiris
 • çizgi film tarihinin en cool karakteri

  25.
  Kai hiwatari ile ninja kaplumbağaların lideri olan leo'nun yarıştığı anket.
  çizgi film tarihinin en cool karakteri
  çizgi film tarihinin en cool karakteri

  Küçükken kendimi ikisinin yerine de koymuşluğum vardır. O zaman en cool karakterler bunlardir;) evin içinde sehpa bacakları ile leo olup kanepelerden koltuklara zıplamak vs atlet giyip topaç çevirerek Kai gibi modlara gitmek.

  Kai olduğumda ağzı açık beni izleyen kızlar da vardı hayalimde:d
  2 ... turkuaz haykiris
 • kuşlar gerçek değildir

  6.
  gerçek olan kuşlar da mutluluktan uçmuyor zaten. Nebcim hayat oldu la bu
  1 -1 ... turkuaz haykiris
 • amerikalı liz ve arıza hamza ilişkisi

  2.
  Sermiyan Midyat'ın ay lav yu, ay lav yu 2, bir baba hindu filmlerine ilham olmuş ilişkidir. Tamam arıza Hamza abi gavur kız istiyon himmmmm ehehehe
  ... turkuaz haykiris
 • anın görüntüsü

  41886.
  H.
  anın görüntüsüR.
  5 ... turkuaz haykiris
 • devlet bahçeli ye neden bilge lider deniliyor

  26.
  Onlarda bilge lider (bkz: aliya izzetbegoviç)
  Bizde bilge lider (bkz: devlet bahçeli)

  Bilgesi söyle dursun Bizimki lider bile değil amk.
  Akp'nin arka bahçesiydi, sanırım şimdi de wuhanın arka bahçesi olma yolunda.

  Koronavirüs olmasaydı insanımız yıllık izne cikamaZdi
  ... turkuaz haykiris
 • sigara tiryakiliği

  4.
  sigara bağımlılığı ile aynı şey olmasına rağmen sigara kullananlar bağımlı/bağımlılık kelimelerinin ağırlığı altında ezilmemek icin bağımlılık yerine tiryakilik sözcüğünü kullanmıştır uzun bir süre. Eskinin kullanıcıları sigarayı bırakmak isteyince uğradıkları hezimetle sigaranın bir bağımlılık olduğunu kabul etmiştir. Devletin sigara ile mücadelesinde ise ilk basamak olarak sigara içmenin bir bağımlılık olduğunu toplumlara empoze etmesidir. Bu yüzden tüm seminerler sigara bağımlılık yapar diye başlar, tiryakilik yerini bağımlılığa bırakır her yerde. insanlar bağımlı olmanın ağırlığını yalnızlığın ağırlığına tercih ederek sosyalleşmek icin sigara kullanıyor. Bağımlı olduğunu kabul eden milyonların yanında tiryakiyim demek eski moda kabul ediliyor, "he öyledir he" tepkileri de cabası. Tiryaki olma durumu böyle böyle kayboldu, artık sadece romantik bir tabir kendisi.

  Edit: sanırım entrinin yazari belirtilmeyi unutulmuş

  Hr <3 th
  1 ... turkuaz haykiris
 • bulutları izlemek

  3.
  dünyamız üşümesin diye yaratıcı tarafından usulca üzerine örtülmüş, kuş tüyü gibi yumuşacık yorganımız. Çocukken mahsunlaşınca üstüne yorganı çekip gözlerini karanlığa mahkum edip hayal kuran bizler, kurduğumuz hayallerle kendimize güvenir, hayata karşı bilenir, güçlenir bir hışımla atardık yorganı üzerimizden, fırlardık yataktan dur diyen hayatın da inadına. bir süre sonra yorganlara sığamaz olduk. içimizdeki çocuk çocukluğunu yaşayamadığı için büyüyemeyip de iri bedenimizin bir yerlerine saklandığından olsa gerek üzülüp mahsunlaşınca yorgan arar olduk üzerimizi örtüp gözlerimizi dikmeye. Denediysek de yorganlara girmeyi örtmedi üstümüzü eskisi gibi. Bulutları bulduk; beyaz bulutlar,gri bulutlar, siyah bulutlar, ağlayan bulutlar, bağıran çağıran bulutlar. Hayal kurduk bulutları izleyerek. hayal kurdukça dağılması gerekiyodu siyah bulutların. Yağmur yağdı sadece.

  Ara sıra da gözlerimizden
  ... turkuaz haykiris
 • kurtlar vadisi

  609.
  15 sene önce sevmediğiniz, alt sınıfa mal ettiğiniz, o ne öyle sürekli silahlar patlıyor diyerek burun kıvırdığınız diziyi seneler sonra nasıl itibar nesnesi yaptınız lan çakma elitistler:d 15 sene önce, "bu dizi ileride plaza köşelerinde, 18'lik gençler arasında acayip popüler olacak, 'ilk 97 bölüm aaabi yeaa' diyerek ortada dolanacaklar" deseler kimse inanmazdı. Prim yapmayı iyi biliyorsunuz he insanlar:d hr.
  2 -1 ... turkuaz haykiris
 • tuvalet yazıları

  317.
  eğer bu yazıyı okuyorsan seni de sikecekler acemi.
  hemen altına bir başkası: seni sikebilirler ama zamanı durdumazlar.
  Hemen altına bir başkası ok ile bu yazıyı göstererek: dedi ve sikildi.
  Altında bir yazı daha: duygularım darmadağın anlayamazsın.
  4 -1 ... turkuaz haykiris
 • gümüş

  71.
  gram olanı her iki senede bir kendini ikiye katlıyormuş fakat bu sene dörde katlayacakmış. Yatırım tavsiyesidir. Hadi bakalım.
  1 ... turkuaz haykiris
 • nastenka

  17.
  dostoyevski'nin bir hayalperestin hatıraları başlığı ile sunduğu beyaz geceler isimli sentimental romanın kadın kahramanı. Paralel evreni, fizikçilerin elinden alıp tekelleştiren yaşam koçları astrologlara gore ise paralel evrenin eyşan'ı skyler'ı. Bir hayalperestin kurdugu hayallerle tanrıçalaştırdığı, kusursuzlaştırdığı; zayıf, karaktersiz bir insan.
  1 ... turkuaz haykiris
 • tekmil

  15.
  erlerin vermeyi öğrenirken adını soyadını memleketini unuttuğu, askerde üste kendini tanıtma eylemi. çocuğun biri adını söyleyemeyince yanındaki arkadaşı dürtüyor, Veysel lan veysel, hatta çocuk yerine tekmil veriyor:d sonrası iste malum, uzman çavuş.
  1 ... turkuaz haykiris
 • sevdiğim adam bana bacım deyince

  8.
  Sizin neyinize şarkı söylemek? Sizin sizin siz çingene düşmanlarınin? Siz ne bilirsiniz be cingene sesini? Siz ne bilirsiniz sevmeyi?
  Sevdiği adam bacı deyince kalpte oluşan sızıyı?
  Siz köyde yaşayanlar şehirde yaşayanlar sizler ne bilirsiniz sevmeyi ?
  Biz biliriz biz cingenler.
  Aha da burnumdaki eti kesip atiyom önünüze
  -2 ... turkuaz haykiris
 • yeni şeyler getiriyorum